Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Při nákupu pelet se doporučuje zohlednit kvalitu, certifikace, množství a dostupnost, aby se zajistila efektivní a spolehlivá dodávka paliva pro vytápění. Pro více tipů čtěte dál.

  • Největší jistotu, že kupujete dřevěné pelety té nejvyšší jakosti budete mít, pokud se rozhodnete pro pelety s mezinárodním certifikátem kvality ENplus A1, kterým musí být označen každý takový pytel.

  • Barva pelet sice nemusí nutně vypovídat o jejich kvalitě, nicméně současně se říci, že nejžádanější a nejkvalitnější české peletky jsou smrkové nebo modřínové, které mají světlou barvu.

  • Jediná vlastnost, kterou si můžete ověřit pouhým pohledem již při převzetí pelet je mechanická odolnost. Horší kvalitu poznáte podle většího množství jemného prachu a zlámaných pelet.

  • Důležitou vlastností pelet je její výhřevnost, která kromě kvality slisování závisí především na vlhkosti pelet.

  • V první řadě si zjistěte, jakou kvalitu pelet doporučuje výrobce kotle či kamen.

  • Často odpovídáme na dotaz: "Kdy je nejvýhodnější nakupovat pelety?" Odpověď je velmi snadná: cena pelet v průběhu roku kolísá, čehož hlavní příčinou je cena a dostupnost dřevní hmoty (piliny, hobliny). Nejlevnější dřevěné pelety obvykle nakoupíte na jaře, případně v létě, tedy mimo hlavní topnou sezónu.

  • Pokud jste v našem internetovém obchodě poprvé nebo pokud se rozhodujete pro novou značku pelet, můžeme Vám jen doporučit, abyste si nejprve vyzkoušeli menší množství pelet od více značek, a teprve potom si objednali jednu nebo více celých palet. Přesně k tomuto účelu můžete využít naše testovací pytle pelet.

  • A jedna rada nakonec: cena hraje určitou roli téměř vždy, rozhodně však nenechávejte cenu jako hlavní kritérium vašeho výběru. Nekvalitní pelety mohou dokonce poškodit topné zařízení, a "úspora" při nákupu pelet se pak může hodně prodražit.

Dřevěné pelety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...