UPOZORNĚNÍ:

Aktuální energetická situace vyvolala zvýšený zájem o pevná paliva, vlivem čehož

může dojít v ojedinělých případech k prodloužení termínu dodání zboží až o 1 týden.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Lisované topné pelety jsou moderním, plně ekologickým palivem. Dřevěné peletky se vyrábějí lisováním dřevěných pilin a hoblin jako vedlejší produkt při zpracování dřeva. Vyznačují se extrémní hustotou a nízkým obsahem vody. Používají se jako kvalitní ekologické palivo.

Výroba pelet

Dřevěné pelety se vyrábějí lisováním vstupního materiálu na tvarovacích lisech, jde o tzv peletizaci. Materiál je při peletizaci pod vysokým tlakem protlačován skrz malé kruhové otvory ocelové matrice, přičemž se zahřívá na teplotu okolo 100°C. Celulóza, která se nachází ve dřevě, vlivem teploty měkne a stává se lepivou. To umožní lisovat dřevěné piliny do tvaru pelety (granule) bez přidávání jakýchkoliv přísad. Tyto granule – peletky na topení mají průměr od 6 do 20 mm. Po vychladnutí jsou dřevní pelety pevné a zachovávají si svůj válcovitý tvar.

Několik důvodů, proč topit dřevěnými peletami

 • Vysoká energetická účinnost
 • I levné peletky jsou jakožto obnovitelný zdroj energie šetrné k životnímu prostředí
 • Dřevěné peletky mají vysokou výhřevnost
 • Poměr „cena / výkon“ je velmi příznivý, o čemž svědčí neustále narůstající prodej peletek v ČR
 • Dřevní pelety na topení mají velmi nízký obsah popelovin
 • Možnost automatizace procesu spalování pelet
 • Dřevěné peletky mají nízký obsah vody
 • Levné pelety na topení nabízí komfort srovnatelný s ostatními (dražšími) druhy energie
 • Lisované topné pelety umožňují čistou a snadnou manipulaci
 • Přijatelná cena pelet na jednotku vyrobeného tepla
 • Uvedené přednosti jsou důvodem, za topivo budoucnosti jsou považovány právě dřevěné pelety.
 • Cena za tunu pelet je v posledních letech je víceméně stabilní.

Hledáte-li ekologické a současně komfortní palivo s vysokou výhřevností a rovnoměrným hořením, můžeme Vám rozhodně doporučit dřevěné pelety. Cena je u každého produktu uvedena samostatně.

Dřevěné peletky – a ekologie

Velmi důležitým faktorem při rozhodování o výběru vhodného paliva jsou ekologické aspekty. Z tohoto pohledu je možné považovat dřevní pelety za 100% ekologické palivo. Na rozdíl od fosilních paliv (např. uhlí nebo plyn) se jedná o obnovitelný zdroj energie. Současně mají dřevěné peletky tzv. nulovou bilanci CO2, tzn., že se při jejím spalování uvolňuje jen tolik oxidu uhličitého, kolik předtím stromy při svém růstu samy vytvořily. Pokut tedy používáte dřevěné peletky na topení, můžete si být jistí, že se chováte k přírodě šetrně.

Prodej pelet

 • prodej dřevěných pelet včetně rozvozu zdarma realizujeme na celém území České republiky!
 • momentální akce doprava zdarma je poskytována již při objednání jedné palety;
 • pelety – akce doprava zdarma platí do odvolání;

Dřevěné pelety cena

Zákazníci se na nás poměrně často obrací s dotazem: Kdy se dají pořídit nejlevnější peletky? Jedna užitečná rada tedy nakonec: nejlevnější pelety na topení pořídíte mimo topnou sezónu. Chcete-li jednoduše ušetřit, tak si naplánujte koupi pelet na topení na období květen – červenec, kdy se dají pořídit dřevěné pelety levně, rozhodně nejvýhodněji z celého roku.

Typy pelet

Parametry dřevních pelet se dělí na několik tříd dle kvality použitého dřeva

 • Třída A1 je prvotřídní kvalita používaná v kotlích a kamnech v domácnostech. Dřevěné pelety A1 jsou vyrobeny pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry. Peletky A1 mohou obsahovat pouze 0,7 % popela.
 • Třída A2 se používá ve větších kotlích a při jejím spalování vzniká víc popela. Pelety A2 již mohou obsahovat určitou část kůry a lesních těžebních zbytků. Dřevěné peletky A2 mohou obsahovat i vyšší procento popele, max. do 1,2 %.
 • Třída B označuje dřevní pelety pro průmyslové využití. Zde je již dovolen větší podíl popele (od 2%), výroba z použitého dřeva a vyšší procento kůry.

Certifikace ENplus

Certifikované pelety ENplus splňují požadavky jednotné normy ISO 17225-2, která určuje základní parametry a kvalitu pelet. Vedle klasických měřítek, jako je výhřevnost nebo vlhkost, zavádí nová kritéria objemové hmotnosti a velikosti částic. Dalším novým kritériem je vysoká teplota tání popela, jinak by popel mohl struskovat a napékat se na hořáky.
Výrobci peletek ENplus jsou během roku kontrolováni, zda dodržují normativně stanovené parametry. Ve výrobně se průběžně v předem dané četnosti odebírají vzorky, které se hned zkouší z pohledu kvality a uchovávají se pro pozdější kontroly nebo řešení reklamací. Jednou za rok jsou peletárny kontrolovány auditem, který sleduje výrobní proces a systém udržování kvality.

Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...