Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Ekologickým a efektivním řešením, jak zajistit teplo v našich domovech jsou pelety. Cenu vytápění můžete ovlivnit správným a dobře načasovaným nákupem.

Vždy s přicházejícím chladem začíná být každoročně otázka vytápění domácnosti jasná. Ekologickým a efektivním řešením, jak zajistit teplo v našich domovech, jsou pelety. Cena může být pro mnohé z nás zásadním faktorem při rozhodování.

Vývoj a současnost ceny pelet na topení

Částka, kterou platíte za pelety, se v průběhu let změnila. Ovlivňuje to mnoho faktorů. Cena dřeva, výrobní náklady, poptávka i sezónní dostupnost. To vše je ve hře. Cena pelet byla v roce 2020 výrazně nižší než dnes. V pozdějších letech se spirála nárůstu nákladů na zatápění roztočila směrem vzhůru. Aktuální cena pelet za tunu se může zdát vysoká, ale pořád existují způsoby, jak nakupovat chytře a dosáhnout úspor. Víte, jak na to?

Jak se pravidelně vyvíjí cena pelety za tunu během roku?

Cyklus finančních trendů u paliv je stejně předvídatelný jako střídání ročních období. Ceník se dynamicky adaptuje na etapy topné sezóny. První signály růstu cen se objevují v období, kdy se letní prázdniny chýlí ke konci. První podzimní chlad obvykle vyburcuje spotřebitele k doplnění zásob. Zvýší se poptávka po peletkách. Cena intenzivně stoupá s poklesem teplot a dalším typickým projevem je prodloužení dodacích lhůt. Osvědčenou strategií pro ty, kteří chtějí šetřit, je nákup hned po topné sezóně.

Zdroj: Freepik

Cena pelet a dopad vzdálenosti

Transportní vzdálenost od místa výroby ke konečnému spotřebiteli neodvratně ovlivňuje náklady za pelety. Cena za tunu se mění s každým kilometrem a litrem spotřebovaného paliva. Ne vždy jsou však blízké zdroje k dispozici. V minulosti už trh zažil období, kdy byly ze zahraničí dovážené pelety na topení.

Cena zákonitě vzrostla o přepravní náklady. Tato situace nastala během přelomu let 2022 a 2023, kdy byl trh závislý na importu. Ušetříte při nákupu pelet z „jehličnanů“ zpracovaných lokálními výrobci. Za těchto podmínek je nejlepší šance na úsporu.

Pytlované dřevní pelety - cena je vyvážena pohodlím

Pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a práci, jsou skvělým řešením pytlované pelety. Cena 15 kg balení může být vyšší než u stejného množství sypaných dřevěných válečků. Ale tento rozdíl se vyrovnává s přidanou hodnotou, kterou je bezproblémová manipulace, pohodlné skladování a čisté přikládání do kotle. Každý pytel nese logo certifikace a unikátní číslo renomovaného výrobce. To zákazníkům poskytuje jistotu vysoké jakosti s každým zakoupeným balením. S takovými pytlovanými peletami jsou kvalita a pohodlí zaručeny.

Stejné normy pro všechny pelety

Ať se jedná o místní výrobek nebo import, zákazníci vždy mohou zůstat klidní v otázce kvality pelet. Tu zajišťuje mezinárodní certifikace pro veškeré dřevěné pelety. Cena se tímto procesem nemění. Ale záruka vysoké jakosti je jistá vzhledem ke splnění laboratorních testů podle mezinárodní normy ISO 17225-2.

Tento proces vyústí v udělení prestižního certifikátu ENplus. Ten pokrývá i detailní požadavky na balení, distribuci a uchování produktu. Pro domácí vytápění v malých automatických kotlích jsou ideální pelety se štítkem ENplus A1.

Závěrečné rady pro nákupy pelet – cena není to nejdůležitější

Dřevní válečky a topení s nimi mohou být skvělým způsobem, jak pozitivně ovlivnit rodinné finance. Přestože cena pelet je důležitým faktorem, neměla by být vaším jediným vodítkem. Zásadní je také laboratoří zjištěná a ověřená kvalita. Vyberte vždy nejlepší dostupné pelety ENplus A1, jež jsou zárukou efektivity a dlouhého provozu vašeho automatického kotle.

Dále může k úsporám přispět strategický nákup z lokální produkce v době, kdy je nejnižší cena pelet. Dbejte na to, abyste měli dobře izolovaný dům, který minimalizuje tepelné ztráty.

Dřevěné pelety z naší nabídky

Hana Vytopilová
Hana získávala vztah k přírodě od dětských let, kdy se začala zajímat o kameny. Od 7 let až do dneška tvoří sbírku minerálů. Její zájem o vše živé i neživé se prohloubil v 15 letech, kdy začala při svých toulkách v terénu profesionálně fotit krajinu a s focením dostihového sportu procestovala celou Evropu. To vše bylo zpečetěno vystudováním magisterského oboru Environmentální geologie na UP v Olomouci. Dokáže kvalifikovaně odpovědět na otázky z oblasti minerálů a hornin, fosilních paliv i alternativních zdrojů, společně s jejich vlivem na životní prostředí.
Zájmy:
geologie
ekologie
fotografie
dostihy

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...